قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

به دنیای موسیقی خوش آمدید

 

پایگاه خبری”دنیای موسیقی” فعالیت آزمایشی خود را پس از اخذ مجوز از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آبان ماه سال ۱۳۹۷ آغاز کرد.

پایگاه خبری دنیای موسیقی در امر اطلاع رسانی کاملا مستقل بوده و فارغ از مباحث حزبی و جناح بندی سیاسی، به فعالیت ها و مطالبات هنرمندان در زمینه موسیقی می پردازد.

میثاق نامه

۱- روزنامه‌نگار در خدمت کشف و بیان حقیقت است و اخبار صحیح، دقیق و تفسیرهای منطقی و منصفانه را در اختیار خوانندگان می‌گذارد و از اشاعه مطالبی که شائبه دروغ دارد پرهیز می‌کند.

۲- روزنامه‌نگاری یک خدمت اجتماعی است؛ نه یک فعالیت بازرگانی و روزنامه‌نگار همواره بر اساس وجدان اخلاقی خود عمل می‌کند.

۳- روزنامه‌نگار اخباری را منتشر می‌کند که منبع آنها مشخص باشد.

۴- سرقت ادبی، مخدوش ساختن متن‌ها و سندها و حذف اطلاعات اساسی رویدادها در روزنامه‌نگاری مطرود است.

۵- روزنامه‌نگار از پذیرش هرگونه هدیه و پاداش مادی برای پیشبرد مقاصد خصوصی مغایر با مصالح عمومی خودداری می‌کند.

۶- روزنامه‌نگار از قبول هرگونه فشار و تهدید برای انتشار مطالب و یا تغییر محتویات آنها؛ خودداری کرده و از خط‌مشی عمومی رسانه و اصول شرافت حرفه‌ای خویش تبعیت می‌کند.

۷- احترام به استقلال و حاکمیت ملی، نظم و امنیت عمومی، سلامت و آرامش روانی جامعه، دفاع از مصالح همگانی و رعایت اصول شرافت حرفه‌ای ازجمله وظایف لاینفک روزنامه‌نگاری است.

۸- روزنامه‌نگار به اصول دینی و معتقدات مذهبی، آداب و سنن قومی ملی اخلاق حسنه و عفت عمومی احترام می‌گذارد و از گرایش به تبعیض خصومت‌آمیز در این زمینه‌ها و همچنین تشویق و تحریک گروه‌ها و افراد و اقوام و قبایل خودداری می‌کند

۹- روزنامه‌نگار برای پاسداشت ارزش‌های الهی و انسانی ازجمله عدالت‌طلبی، آزادی‌خواهی، صلح و امنیت بشر، استقلال و پیشرفت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ملت‌ها و فرهنگ‌ها احترام خاص قائل است.

۱۰- کوشش درراه همزیستی مسالمت‌آمیز ملت‌ها ، مقابله با گسترش وسایل و ادوات کشتارجمعی ، جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست و مبارزه علیه سلطه فرهنگی از رسالت‌های مهم روزنامه‌نگاری است.

۱۱- احترام به حیثیت شخصی و حریم خصوصی افراد خودداری از توهین، تهمت و افترا  نسبت به اشخاص و جلب کمک به سالمندان،  بیماران و نیازمندان از وظایف و رسالت‌های روزنامه‌نگاران محسوب می‌شود.

۱۲- روزنامه‌نگار موظف است ضمن دفاع از حقوق خود در آزادی بیان و تفسیر و انتقاد سازنده و منصفانه، اسرار حرفه‌ای خود را حفظ کند و از افشای اطلاعات و اخباری که بصیرت محرمانه به دست می‌آورد به‌جز مواردی که با حکم دادگاه مشخص می‌شود، خودداری کند.

۱۳- روزنامه‌نگار موظف است در صورت هرگونه اشتباه در انعکاس اخبار و رویداد سریعاً نسبت به اصلاح آن اقدام کند و از خوانندگان خود پوزش بخواهد.

۱۴- روزنامه‌نگار برای کسب هرگونه خبر و یا تهیه گزارش باید هویت روزنامه‌نگاری خود را به‌صورت  شفاف و روشن اعلام کند و از پنهان‌کاری پرهیز نماید.

۱۵- روزنامه‌نگار به شأن و جایگاه حرفه‌ای و مسئولیت اجتماعی خود واقف است و هرگز برای درج یا عدم درج مطلب، شرافت حرفه‌ای خود را زیر پا نمی‌گذارد و پیشنهادات مادی صاحبان منافع را به‌صراحت رد می‌کند.

۱۶- روزنامه‌نگار در برابر فشارهای درون و برون تحریریه‌ای که با اهداف و اغراض خاص سیاسی و یا از سوی صاحبان سرمایه و قدرت اعمال می‌شود مقاومت می‌کند و صرفاً در پی کشف و بیان حقیقت است.

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول: فرهاد قربانی

دنیای موسیقی | آخرین خبرها از دنیای موسیقی