به گزارش دنیای موسیقی به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جلسه کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره سند موسیقی با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای کمیسیون برگزار شد.

در این جلسه، پیش‌نویس سند موسیقی مرور شد و سید مجتبی حسینی معاون امور هنری، محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی و اعضای کمیسیون نظرات و پیشنهادهای خود را درباره پیش‌نویس سند موسیقی طرح کردند و مقرر شد پس از جمع‌بندی نظرات، سند تدوین و نهایی و برای بررسی و تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شود.

محمد حسین ایمانی خوشخو رئیس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این جلسه گفت: امیدواریم با تدوین سند موسیقی، سند سینما و موسیقی در شورای عالی بررسی و تصویب شود و با تصویب سند موسیقی ناهماهنگی‌هایی که در این حوزه وجود دارد برطرف شود.

سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه با اشاره به جشنواره‌زدگی در هنر گفت: یکی از آسیب‌های امروز هنر، جشنواره زدگی و تعدد جشنواره‌هاست اما در میان این جشنواره‌های فراوان، رویدادها و جشنواره‌هایی هستند که بسیار اهمیت دارند و برای هنر مؤثرند. جشنواره ملی موسیقی جوان یکی از این جشنواره‌هاست که در سه بخش موسیقی نواحی، موسیقی ردیف دستگاهی و موسیقی کلاسیک است و بیش از ۱۰۰ هنرمند و استاد شاخص داور جشنواره هستند. حضور حدود ۸۰۰ جوان در این جشنواره نشان می‌دهد فردای موسیقی روشن و درخشان است.

او ادامه داد: جشنواره هنرهای تجسمی جوانان نیز از جمله این رویدادهاست که به‌صورت کارگاهی با حضور هنرمندان جوان کشور برگزار می‌شود و از رویدادهایی است که به آینده هنر ارتباط دارد. نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیین سنتی نیز از جشنواره‌هایی است که به آیین‌های نمایشی بومی و ایرانی می‌پردازد و رویدادی است که با محور هویت فرهنگی برگزار می‌شود. این سه جشنواره در مرداد و شهریورماه امسال برگزار می‌شوند و از جمله مهم‌ترین جشنواره‌های هنری هستند.

حمیدرضا نوربخش نیز در این جلسه گفت: جشنواره ملی موسیقی جوان از جدی‌ترین و معتبرترین جشنواره‌هاست و از مهم‌ترین رویدادهای استعدادیابی است.

در این جلسه، مدیر مرکز موسیقی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

دنیای موسیقی | آخرین خبرها از دنیای موسیقی