به گزارش دنیای موسیقی- امیر قربانی، موسیقی متن این فیلمِ برنده اسکار با مضمون و خط داستانی خود فیلم بسیار نزدیک است و درست مثل محتوای فیلم هیجان انگیز، دراماتیک و در عین حال حماسی است. بیل کانتی با مهارت خاصی موزیک های مختلف این فیلم را با توجه به صحنه های فیلم آهنگسازی کرده است و همین مسئله باعث شده تا صحنه های مهم فیلم بسیار تأثیرگزار باشند.

بیل کانتی Bill Conti

بیل کانتی (Bill Conti) که با نام William Conti نیز شناخته می شود، موسیقی‌دان وآهنگسازآمریکایی ایتالیایی (زاده ۱۹۴۳ در رود آیلند ایالات متحده آمریکا) از جمله آهنگسازان معروف و فعال قرن ۲۰ می باشد که فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۹۷۳ شروع کرد و تا کنونبیش از ۵۰ آلبوم موسیقی برای فیلم ها و سریال ها آهنگسازی کرده است.

بیل کانتی برای آهنگسازی فیلم هایی مثل سری فیلم های Rocky ، فیلم فقط به خاطر چشم هایت (For Your Eyes Only) و همچنین سریال خانوادگی خاندان (Dynasty) به محبوبیت زیادی دست پیدا کرد.

او همچنین توانست به خاطر ساخت موسیقی متن فیلم مردان واقعی (The Right Stuff) جایزه بهترین موسیقی متن Academy Award for Best Original Score را نیز دریافت کند.

بیل کانتی ۱۹ بار کارگردانی موسیقی های فستیوال Academy Awards را بر عهده داشته است.

موسیقی متن فیلم راکی Rocky

موسیقی متن سری فیلم های راکی به ویژه اولین قسمت آن را می توان ماندگارترین آهنگ های ساخته شده توسط Bill Conti در دوره فعالیت هنری‌اش دانست.

فیلم راکی تلفیقی از چند سبک می باشد و دارای صحنه هایی از چندین ژانر به ویژه رمانتیک (Romance) است. بیل کانتی با مهارت زیادی این صحنه ها را با آهنگ های مناسب و بجا تأثیرگزار کرده است.

قطعه حالا پرواز خواهم کرد (Gonna Fly Now) از آلبوم موسیقی متن فیلم راکی که آهنگ تم اصلی فیلم راکی نیز می باشد، به عنوان قطعه برتر این مجموعه انتخاب شده و همچنین یکی از نامزدهای دریافت جایزه Academy Awards نیز بوده است.

در تاریخ ۲۲ آپریل سال ۲۰۰۸ بیل کانتی به صورت رسمی جزئی از مشاهیر تالار Louisiana Music Hall of Fame قرار گرفت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

دنیای موسیقی | آخرین خبرها از دنیای موسیقی