به گزارش دنیای موسیقی به نقل از ورایتی، جان لجند چهره مشهور دنیای موسیقی که هرگز نگاه منفی‌اش نسبت به ترامپ را پنهان نکرده است، به دنبال تیراندازی در ال‌پاسو و اوهایو در همین آخر هفته، با چندین پست که منتشر کرد ترامپ را الهام‌بخش خشونت‌ها خواند.

این خواننده و ترانه‌سرا در یکی از توییت‌هایش ضمن اینکه نوشت دلش با قربانیان حادثه ال پاسو و دیتون است افزود: کشور ما چنین تجربیات تلخی را خیلی زیاد داشته است و ما نیاز داریم که رهبرانمان درباره این اعمال دست به صحبت بزنند. باید اسلحه‌های جنگ را از خیابان‌ها بیرون کشید و با ایدئولوژی شیطانی ملت‌گرایی سفید که الهام‌بخش بسیاری از این رفتارهای تروریستی است، مبارزه کرد.

وی در جایی دیگر افزود: وقتی ما سم نژادپرستی را که از دهان رییس جمهور بیرون می‌آید محکوم می‌کنیم و به سیاست‌های وی اعتراض می‌کنیم، پای مرگ و زندگی در میان است. رییس جمهور مرتب الهام‌بخش قاتلان می‌شود. خود او بخشی از مشکل است.

اوایل هفته نیز لجند ترامپ را برای استفاده از توییت‌های نژادپرستانه‌اش درباره شهر بالتیمور به باد اعتراض گرفته بود و ترامپ را نژادپرستی کوفتی خطاب کرده بود.

لجند برنده ۹ جایزه گرمی است و سال ۲۰۱۵ برای موزیک «Glory» تهیه شده برای فیلم «سلما» که فیلمی ضدنژادپرستی و درباره حقوق مدنی سیاهپوستان آمریکا بود، جایزه اسکار دریافت کرد.

در تیراندازی روز شنبه در والمارت در غرب تگزاس دست کم ۲۰ نفر کشته و ۲۲ تن دیگر زخمی شدند و تیراندازی یکشنبه در اوهایو ۱۰ کشته و ۲۶ زخمی به جای گذاشت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

دنیای موسیقی | آخرین خبرها از دنیای موسیقی