شما اینجا هستید

پیشخوان » اجرای سرودهای انقلابی و صحنه رنگارنگ موسیقی اقوام در جشنواره موسیقی فجر
گروه : پیشخوان

به گزارش دنیای موسیقی، در اولین اجرا گروه نور مشکات به سرپرستی محمدرضا عابدی که از سال ۱۳۹۱ و از ۲۳ نوجوان ۱۱ تا ۱۶ سال تشکیل شده است روی صحنه خواهد رفت. این گروه تا کنون موفق به کسب دو رتبه اولی در مسابقات سرود کشور شده و ده‌ها سرود را تولید و بازخوانی کرده است. همچنین این گروه تا پیش از این موفق به ۲۰۰ اجرای تلویزیونی، خیابانی و… شده است. اجرای این گروه در تاریخ ۲۲ بهمن، سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران برگزار خواهد شد.

اجراهای دیگر را گروه سرود شهید فرجی به سرپرستی حسین نصیری در روزهای ۲۳ و ۲۵ بهمن برگزار می‌کند. این گروه از سال ۱۳۸۰ تاسیس شده و از مقطع ابتدایی آغاز به کار کرده و هم اکنون اعضای آن در مقاطع راهنمایی، دبیرستان و دانشگاه مشغول به فعالیت هستند. این گروه در اجراها و مراسم‌ متعدد و مسابقات فرهنگی گوناگون شرکت داشته و تا کنون ۸۵ اثر تولید کرده است.

گروه سرود فرزندان ایران روزهای ۲۴ و ۲۶ بهمن‌ و شب اختتامیه جشنواره موسیقی فجر، جمعه ۲۹ بهمن روی صحنه می‌رود. سرپرستی این گروه باسابقه سرود تهران را که از دختران و پسران نوجوان تشکیل شده مهرداد سعیدا بر عهده دارد. گروه فرزندان ایران پیش از این ضمن برگزاری اجراهای متعدد، موفق به کسب رتبه‌های مختلف در جشنواره‌های سرود شده است.

سی‌وهفتمین جشنواره موسیقی فجر صحنه حضور گروه‌های موسیقی اقوام خواهد بود. بر اساس برنامه، در این جشنواره ‌گروه‌هایی از مناطق مختلف ایران نظیر کرمانشاه، لرستان، کردستان، آبادان، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، تربت جام و بندرعباس در فرهنگسرای ارسباران روی صحنه می‌روند.

اجراهای موسیقی مقامی ساعت ۲۱:۳۰ روز جمعه ۲۲ بهمن‌ماه آغاز می‌شود و حیدر کاکی از کرمانشاه، یوسف باجلوند از لرستان و گروه آبادانی “سار” با حضور امیر تنگسیری و حجت شیروی در یک سانس مشترک به اجرا می‌پردازند. روز شنبه ۲۳ بهمن‌ نیز ابتدا گروه «نوای سمیره» از لرستان و در ادامه گروه «دالاهو» از کرمانشاه به ترتیب ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ روی صحنه خواهند رفت.

در ادامه اجراهای موسیقی نواحی، فرهنگسرای ارسباران در روز یکشنبه ۲۴ بهمن‌ماه در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ میزبان گروه‌ «مقامی ترکمنی» از گلستان و «پامچال» از تربت جام و همچنین بربط هرمزگان، محمود صادقی ورگ از خراسان شمالی و سعدالله نصیری از کردستان خواهد بود.

روز دوشنبه ۲۵ بهمن‌ گروه «ندای تفتان» از سیستان و بلوچستان و سلمان سلیمانی و یعقوب تنها از خراسان رضوی و همچنین هادی منتظری از ساعت ۲۱:۳۰ هنرنمایی می‌کنند. این کنسرت حسن ختام اجراهای بخش موسیقی نواحی سی‌وهفتمین جشنواره موسیقی فجر خواهد بود.

هنرآنلاین

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

دنیای موسیقی | آخرین خبرها از دنیای موسیقی