شما اینجا هستید

سایر » در اماکن عمومی ماسک بزنید
گروه : سایر

وی با بیان اینکه هنوز هم برای تزریق واکسن آنفلوآنزا فرصت هست و افراد واجد شرایط به تزریق آن اقدام کنند، گفت: عامل کمتر از یک سوم بیماران بستری ناشی از بیماری تنفسی در مراکز درمانی، کرونا است و این بیماری به خوبی در کشور کنترل شده است. نوع ایرانی واکسن کرونا در داروخانه‌ ها موجود است و افراد بر اساس نیاز و ضرورت می ‌توانند برای تهیه و تزریق اقدام کنند.

دکتر عرشی با بیان اینکه ۲۰ درصد سرماخوردگی ‌ها، آنفلوآنزا تشخیص داده می‌ شود، تاکید کرد: نمونه ‌های ثابتی از موارد بیماری‌ های تنفسی جمع ‌آوری و در سایت مرکز مدیریت بیماری ‌های واگیر ثبت می ‌شود. افراد برای حفظ سلامت خود بهتر است در اماکن عمومی ماسک استفاده کنند، همچنین موارد بهداشتی را رعایت کنند.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تصریح کرد: در تابستان امسال نیز افزایش موارد سرماخوردگی ( ۳۰ درصد) مربوط به کرونا بود و اکنون این میزان به پنج درصد رسیده است.

وی در مورد شیوع آنفلوآنزای پرندگان (h۵n۱) در کشور گفت: برخی از مرغداری ‌های سنتی در کشور گرفتار این بیماری شدند که اکنون سازمان دامپزشکی کنترل روی این موارد را دارد و مورد ابتلای انسانی نداشتیم.

وی با اشاره به شیوع موردی آنفلوآنزای کودکان در چین، افزود: مورد جدیدی از افزایش این موارد از سوی سازمان بهداشت جهانی به ما اعلام نشده، البته شیوع آنفلوآنزای کودکان در شبکه‌ های اجتماعی پررنگ شده است و اطلاعات زیادی در دسترس نیست.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

دنیای موسیقی | آخرین خبرها از دنیای موسیقی