شما اینجا هستید

یادداشت » بخشی از فعالیت‌های انجمن موسیقی استان یزد به تولید آثار صوتی و تصویری اختصاص می‌یابد
گروه : یادداشت

به گزارش دنیای موسیقی، مجتبی حبیبی، رئیس انجمن موسیقی استان یزد درباره آخرین فعالیت های این انجمن گفت: ما در هیات مدیره انجمن موسیقی استان یزد بعد از شرایط ویژه ای که به واسطه شیوع بیماری کرونا از سال گذشته و محدودیت های ناشی از آن به وجود آمد، تصمیم گرفتیم بخش عمده فعالیت های اجرایی یا صحنه ای انجمن موسیقی استان را در قالب تولیدات صوتی یا تصویری اختصاص دهیم.

حبیبی ادامه داد: از نمونه برنامه هایی که در این راستا در انجمن موسیقی استان یزد تولید شده است می توان به برنامه مناجاتخوانی ایرانی ویژه ماه مبارک رمضان با عنوان “آوای دل” اشاره کرد.در این طرح ۳۰ قسمت مناجات خوانی با حضور خوانندگان مطرح کشوری در استان همچون هنرمند ارجمند بامداد فلاحتی، مصطفی محسن زاده و…. پیش بینی شده بود که به واسطه امکان مالی محدود در اختیار انجمن ، سال گذشته پنج قسمت از آن با همکاری انجمن سینمای جوان استان تولید شده است.

وی افزود: در این برنامه علاوه بر بهره مندی از هنر خوانندگان موسیقی اصیل ایرانی  در حوزه مناجات خوانی، با توجه به قدمت تاریخی شهر یزد این تنها شهر ثبت میراث جهانی کشور، معرفی مساجد و ابنیه تاریخی در هر قسمت از برنامه آوای دل به عنوان یک ویژگی شایان ذکر است. بطور مثال مسجد امیرچخماق که در دوره تیموری و در سال ۸۴۱ هجری قمری ساخته شده است یا مسجد جامع فهرج که قدمت آن به قرن اول هجری و صدر اسلام برمی گردد نمونه هایی از اماکن جذاب و تاریخی شهر یزد است که گردشی کوتاه و تصویری به همراه نوای هنرمندانه خوانندگان حاضر در آن برای هر بیننده و شنونده ای جذاب خواهد بود.

او تاکید کرد: امسال نیز در تولید برنامه تلویزیونی “ماه مهربانی” که از شبکه تابان و شبکه شما در زمان منتهی به اذان مغرب پخش می شود هر شب از صدای جمعی از هنرمندان استان در بخش مناجات خوانی با ستاد دیه و سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری یزد همکاری داشته ایم.

حبیبی در پایان هم گفت: امیدواریم با امکان جذب حمایت از دیگر سازمان ها و ادارات فرهنگی و هنری بتوانیم در ادامه تولید طرح برنامه آوای دل به سی شب سی مناجات برسیم و در قالب یک آلبوم تصویری ماندگار منتشر و در دسترس علاقه مندان قرار دهیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

دنیای موسیقی | آخرین خبرها از دنیای موسیقی